آیت‌الله سیستانی: سلام مرا به زندانیان حجاب برسانید

ایمیل پرینت PDF
Administrator

گروهی از زائران جمهوری آذربایجان که برای زیارت اعتاب مقدسه عراق به این کشور سفر کرده اند ، هفته گذشته پس از تشرف به نجف اشرف و زیارت مرقد امیر المومنین (ع) با حضرت آیت‌الله العظمی سیستانی دیدار کردند.

حضرت آیت‌الله سیستانی در این دیدار با اشاره به این‌که اخبار حوادث جمهوری آذربایجان را پیگیر هستند، برای سلامتی و آزادی زندانیان حجاب دعا کردند.

مرجع تقلید شیعیان خطاب به زائران آذری گفتند: مسئله حجاب در جمهوری آذربایجان شبیه مسئله حجاب در ترکیه است و همان اتفاقات درحال وقوع است.

ایشان افزودند: اما باید بگویم کسانی که در برابر ممنوعیت حجاب دست به اعتراض زده و به مبارزه برخاستند کار عظیمی را انجام داده‌اند.

براساس گزارش پایگاه خبری ـ تحلیلی «اسلام آذری»، حضرت آیت‌الله سیستانی خطاب به زائران جمهوری آذربایجان اظهار داشتند: سلام مرا به این مبارزان در بند برسانید به آنان بگویید که در عبادات شبانه خود آنان را دعا می‌کنم.

گفتنی است در سالهای اخیر فعالیت روبه گسترش و تاثیرگذار جریانات دینی و اسلامگرای جمهوری آذربایجان که از سال 2009 و در پی صدور بخشنامه منع حجاب شدت گرفته بود با دستگیری و زندانی شدن رهبران این گروهها نه تنها فروکش نکرد بلکه زمینه‌های مختلفی را برای حضور آنها در صحنه سیاسی این کشور فراهم ساخت و فراخوانهای مختلف آنها برای اعتراض علیه سیاستهای دولت این کشور در میادین شهر ها و فضاهای مجازی با استقبال خوبی روبرو شد.

دولت آذربایجان با اتهامات ساختگی از قبیل نگهداری مواد مخدر و سلاح، فعالین شیعه و اسلام‌گرای معترض به منع حجاب را بازداشت و با تشکیل دادگاه‌های فرمایشی آنان را به حبس های طولانی مدت محکوم می‌نماید تا به خیال خود از گسترش اسلام انقلابی و عدالت‌خواه جلوگیری کند.

منبع: مشرق


 

اضافه کردن نظر


کد امنیتی
تازه کردن

دسته بندی موضوعات شگفت

کاربرانی که ممکن است شما بشناسید

!هنوز وارد سایت نشده اید

جهت ارسال لینک ، مطالب و فیلم های شگفتتان ابتدا باید وارد سایت شوید

تبلیغات

بانر تبلیغاتی