تولید ارزان قیمت‌ترین تبلت دنیا در ایران

ایمیل پرینت PDF
Administrator
مدیرعامل شرکت تولید کننده تبلتهای ایرانی از تولید نوعی تبلت 7 اینچی با قابلیت پشتیبانی از سیستم عامل آندروئید 4 خبر داد که تنها نزدیک به 300 هزار تومان قیمت دارد و ارزان قیمت ترین تبلت دنیا به حساب می آید.

رضا مریداوی در گفتگو با خبرنگار مهر با اشاره به برنامه های تولید تبلت ایرانی در بازار با بیان اینکه این شرکت تاکنون 4 مدل تبلت 10 و7 اینچی با قابلیتهایی چون پشتیبانی از نسل های سوم و دوم ( 3G و2G) و پردازنده دو هسته ای روانه بازار داخل کرده است اظهار داشت: برای جلوگیری از ورود تبلت های بی نام و نشان چینی اقدام به تولید تبلتهای ارزان قیمت کرده ایم که یکی از مدلهای آن دارای پردازنده 800 و نمایشگر 7 اینچی بوده و از سیستم عامل آندروئید 4 پشتیبانی می‌کند و تا پایان امسال وارد بازار می‌شود.

وی با بیان اینکه براساس مطالعه سنجی صورت گرفته در بازار، تبلتهای ایرانی تا یک سال آینده بالغ بر 50 درصد مصرف بازار داخل را تامین می‌کنند، افزود: براساس آمارهای به دست آمده ماهانه 20 هزار دستگاه تبلت در ایران به فروش می رسد که با توجه به اینکه ماهانه 8 تا 10 هزار دستگاه تبلت ایرانی به فروش می رسد این محصول تولید داخل، 40 درصد سهم بازار تبلت را به خود اختصاص داده است.

مریداوی با بیان اینکه تبلت ارزان قیمت ایرانی با هزینه تولید 60 دلار وارد بازار می‌شود، گفت: تبلتهای ایرانی از نظر قیمت و کیفیت با برندها و نمونه های خارجی قابل رقابت هستند و خدمات پس از فروش این محصولات، نیز می تواند برگ برنده آن در جذب تقاضا باشد.

وی با انتقاد از تعصب خریداران ایرانی به برند و نام تجاری محصول تصریح کرد: چنانچه از نام و برند خارجی چشم پوشی کنیم به طور قطع تبلت های ایرانی تفاوتی با نمونه های خارجی ندارد و از این حیث می توانیم امیدوار باشیم تا یک سال آینده اقبال ایرانی ها به تبلتهای داخلی افزایش چشمگیری داشته باشد.

مدیرعامل این شرکت تولید کننده با تاکید براینکه امکان تولید تبلتهای ایرانی با ظرفیت 20 هزار دستگاه در ماه در کشور وجود دارد افزود: تعویض محصول در یک ماه اول و گارانتی یک ساله رایگان برای تعمیر و خدمات آنلاین 24 ساعته از جمله ویژگی های خدمات پس از فروش این محصولات به شمار می آید.

وی ایجاد 557 شغل مستقیم و یکهزار شغل غیرمستقیم را از مزایای راه اندازی خط تولید محصولات فناوری برشمرد و تصریح کرد: از آنجایی که ارز مرجع و مبادلاتی به محصولات دیجیتال تعلق نمی گیرد افزایش نرخ ارز در تولید تبلت تنها حدود 5 درصد تاثیر داشته است.

مدیرعامل شرکت تولید کننده تبلت و گوشی ایرانی از تولید دو مدل گوشی هوشمند با سیستم عامل آندروئید به عنوان نخستین گوشی های آندروئیدی تولید داخل خبر داد و گفت: این گوشی ها تا اردیبهشت ماه 92 وارد بازار می‌شود.

رضا مریداوی در گفتگو با خبرنگار مهر، با بیان اینکه تولید گوشی های هوشمند و تبلت در داخل کشور مطابق با استانداردهای روز دنیا از جمله اهداف و دغدغه های شرکت ارتباطات ایرانیان اروند است، اظهار داشت: اگرچه 90 درصد قطعات تولیدی گوشی و تبلت ایرانی از خارج وارد می‌شود اما این امر تنها مختص به تولید گوشی در ایران نبوده و برندهای معتبر تلفن همراه و تبلت در دنيا نیز بسیاری از قطعات مورد نیاز برای تولید خود را از شرکت‌های دیگر خریدار می‌کنند؛ براین اساس امید به در اختیار گرفتن سهم چشمگیری از این بازار با تولید داخلی دور از انتظار نیست.

وی با تاکید بر اینکه اساساً تولید گوشی، تبلت و کالاهای دیجیتالی در ایران به صورت SKD است، افزود: هم‌اکنون حدود 10 درصد بازار تبلت در ایران در میان برندهای مطرح دنیا به تبلت ایرانی دیمو اختصاص دارد و این سهم در حال افزایش است. براین اساس پیش‌بینی می‌شود تا سال آینده این رقم افزایش چشمگیری یابد.

مدیرعامل شرکت ارتباطات ایرانیان اروند افزود:‌ هم‌اکنون سه مدل تبلت با نام تجاری دیمو وارد بازار شده که تا پایان سال به 8 مدل افزایش خواهد یافت و در این راستا یکی از مهم‌ترین اهدافمان این است که تا 2 سال آینده این برند یکی از سه برند مطرح ایران در حوزه تبلت و رایانه های جیبی شود.

مریداوی با اشاره به وجود بالغ بر یکهزار نمایندگی در سطح کشور برای عرضه و فروش گوشی ها و تبلتهای ایرانی از برنامه های این شرکت برای راه اندازی خط تولید گوشی های هوشمند با پشتیبانی از سیستم عاملهای جدید خبر داد و گفت: 2 مدل گوشی جدید با پشتیبانی از سیستم عامل آندروئید 2.3 اردیبهشت ماه سال 92 وارد بازار می‌شود.


 

اضافه کردن نظر


کد امنیتی
تازه کردن

دسته بندی موضوعات شگفت

پر بازديد ترين مطالب شگفت

ديگر سايتهاکاربرانی که ممکن است شما بشناسید

!هنوز وارد سایت نشده اید

جهت ارسال لینک ، مطالب و فیلم های شگفتتان ابتدا باید وارد سایت شوید

تبلیغات

بانر تبلیغاتی