سایت‌های ویدیویی، بزرگترین محل پیوندهای مخرب در سال 2011

ایمیل پرینت PDF
کاربرد کامپیوتر
بیشترین خطر مواجهه با پیوندهای مخرب در سایت‌های سرگرمی ویدیویی مانند یوتیوب پرسه می زند. به گزارش خبرنگار فناوری اطلاعات ؛ گزارش سالانه سیر پیشرفت تهدیدهای فناوری اطلاعات و هرزنامه نشان داده که پیوندهای مشکوک در سایت‌های با دسترسی عمومی شایع هستند.

این گزارش همچنین بر تداوم استفاده از هرزنامه‌های مربوط به شبکه‌های اجتماعی و بهینه‌سازی موتورهای جستجوی سیاه تأکید کرده است.
مورد دوم موتورهای جستجو را به دومین منشأ رایج تغییر مسیر به سمت سایت‌های آلوده تبدیل کرده است؛ به طوری که کاربران گاهی اوقات مستقیماً از موتورهای جستجوی مهم مانند گوگل و یاندِکس (Yandex) روی پیوندهای مخرب کلیک می‌کردند.
شبکه‌های اجتماعی فقط با یک درصد شیوع کمتر در مکان سوم قرار داشتند. سایت‌هایی مانند فیس‌بوک و وی‌کنتاکت (Vkontakte) به طور خاص مورد علاقه کاربران نابابی بود که محتویات مضر را منتشر می‌کردند.
میزان رشد حمله‌های مبتنی بر وب کاهش می‌یابد
بر اساس اعلام روابط عمومی کسپرسکی در ایران تعداد حمله‌های مبتنی بر مرورگر در سال 2011 از 580371937 مورد به 946393693 مورد افزایش یافت. تعداد حمله‌های مبتنی بر وب در سال 2011، 63/1 برابر تعداد کل حمله‌های مبتنی بر وب در سال 2010 است که حاکی از میزان رشد بسیار کندتر نسبت به آنچه در طول سه سال گذشته شاهد بوده‌ایم، می‌باشد. در سال 2010، یک خیزش بسیار بزرگتر در تعداد حمله‌های آلودگی‌ ثبت شد که نسبت به سال 2009 هشت برابر بود. میزان رشد کاهش یافته حمله‌های آلوده کننده مبتنی بر وب به این دلیل است که در سال 2011 کاربران بدخواه از هیچ گونه روش آلودگی گروهی اساساً جدید در تدارک حمله‌های خود به کامپیوترها استفاده نکردند. سلاح اصلی آلودگی مبتنی بر مرورگر هنوز هم بسته حفره ‌امنیتی است که به کاربران بدخواه امکان می‌دهد که حمله‌های از نوع بزن و برو را بدون اینکه قربانی متوجه چیزی شود، انجام دهند. متخصصان آزمایشگاه کسپرسکی پیش‌بینی می‌کنند که میزان رشد حمله‌های مبتنی بر وب، قبل از تثبیت تعداد رویدادها، همچنان کاهش یابد.
 

**جغرافیای تهدیدهای مبتنی بر وب
براساس اين گزارش، فقط 20 کشور، 4/86 درصد از کل میزبان‌های مخرب که آزمایشگاه کسپرسکی شناسایی کرده است را تشکیل می‌دهند. بزرگترین متخلفین مانند سال گذشته در دو کشور ایالات متحده (4/25 درصد) و روسیه (6/14 درصد) مستقر هستند.
ناگفته نماند که رشد فعال در درصد سرویس‌های مخرب میزبان که آزمایشگاه کسپرسکی در سال‌های گذشته در این کشورها ثبت کرده است، به لطف اقدامات اجرای قانون در جهت غیر فعال کردن بات‌نت‌ها متوقف شده است. اما علیرغم کاهش درصد سرویس‌های مخرب میزبان در این کشورها، این میزان در سطح بسیار بالایی قرار دارد.
گفتني است، در سراسر جهان، خطرات آنلاین به میزان 2 درصد در سال 2011 افزایش یافت و به 3/32 درصد رسید. علاوه بر این، قرار گرفتن بسیاری از کشورهای اروپای غربی و ژاپن در گروه خطر متوسط (کشورهایی که 21 تا 40 درصد از کاربران آنها در معرض حمله قرار دارند)، یک نشانه نگران‌کننده است: حرفه‌ای‌ترین تبهکاران سایبری این کاربران را هدف قرار می‌دهند./
 
 
 

 

اضافه کردن نظر


کد امنیتی
تازه کردن

دسته بندی موضوعات شگفت

ديگر سايتهاکاربرانی که ممکن است شما بشناسید

!هنوز وارد سایت نشده اید

جهت ارسال لینک ، مطالب و فیلم های شگفتتان ابتدا باید وارد سایت شوید

تبلیغات

بانر تبلیغاتی