ژست های عجیب مرکل

ایمیل پرینت PDF
Administrator
انگلا مرکل صدر اعظم آلمان این روزها سوژه عکاسان شده است. به همان میزان که بازگشت پوتین به قدرت دوباره عکس های معروف او را در حال انجام کارهای مختلف و بعضا طاقت فرسا بر سر زبان ها انداخته است و وب سایت ها بازپخش آتها را انجام داده اند، ژست های عجیب و فیگورهای متفاوت آنگلا مرکل هم سوژه رسانه ها شده است. روزنامه گاردین به تازگی گزارشی تصویری از آنگلا مرکل منتشر کره که با هم می بینیم.

کم‏تر زنی در آلمان متحد مانند«آنگلا مرکل»در کانون توجه بوده است؛ نخستین زنی که ریاست یکی از بزرگ‏ترین احزاب مردمی آلمان را به عهده‏ گرفته است.درباره علت موفقیت سیاسی سریع و هموار وی داستان‏ها گفته می‏شود.تمام کسانی که توانسته‏اند مرکل را از نزدیک بشناسند در یک نکته متفق القول هستند:«دست کم گرفتن آنگلا مرکل اشتباه بزرگی‏ است.»در این بین کسانی باید به این نکته توجهی خاص داشته باشند که‏ در آغاز راه وی،به او تنها به چشم«دختر کهل»(هلموت کهل)و یا «موش‏ خاکستری اهل شرق»می‏نگریستند؛ زنی از آلمان شرقی که تازه رسیده‏ بود و برای هیچکس خطر سیاسی جدی تلقی نمی‏شد.

آنگلا مرکل در هیچ الگو و نموداری نمی‏گنجد:او یک زن آلمان شرقی‏ واقعی نیست،گرچه در آلمان شرقی بزرگ شده است.او نمونه یک دختر کشیش نیست گرچه پدر او کشیش بوده است.و زمانی طولانی یک‏ سیاستمدار زن مطرح حزب دموکرات مسیحی (CDU) نبوده با این که در همان حزب تا بالاترین رتبه صعود کرده است و هنوز هم در مقیاس با سایر همجنسان سوسیالیست خود در آلمان فدرال سابق قابل مقایسه نیست. در این خصوص مطالب متفاوت و حدس و گمانهای مختلفی مطرح شده و بعضا این حرکت غیر معمول به عوامل پشت پرده و سازمانهای جاسوسی نسبت داده می شود.

 

برای‏ شناخت بیشتر آنگلا مرکل لازم است بیوگرافی او را یکبار مرور کنیم:

آنگلا در وتئاکاسنر،نخستین فرزند هورست کاسنر-دانشجوی الهیات-و هرلیند کاسنر-آموزگار-در روز 17 جولای به دنیا آمد.هورت‏کاسنر اولین‏ شغل خود در سمت کشیش را در کویتزوبراندبورگ به عهده گرفت.

1957-خانواده آنگلا به نزدیکی تمپلین نقل مکان کرد.آنجا پدر به‏ ریاست کالج کشیشی والدهوف انتخاب شد.

1973-آنگلا در تمپلن دیپلم گرفت و تحصیل در رشته فیزیک دانشگاه‏ لایپزیک را آغاز کرد.

1977-آنگلا با اولریش مرکل ازدواج کرد.

1978-خاتمه تحصیل و شروع به کار در مؤسسه مرکزی شیمی فیزیک‏ در برلین

1982-ازدواج او با اولریش به جدایی می‏انجامد.

1986-اخذ درجه دکتری با پایان‏نامه‏ای درباره‏"محاسبه‏ی ثابت‏های‏ سرعت واکنش هیدروکربن‏های ساده‏"

1989-عضویت در حزب حرکت‏"حرکت دموکراتیک "(DA)

 

 

منبع: تابناک


آخرین به روز رسانی در چهارشنبه ، ۲۰ ارديبهشت ۱۳۹۱ ، ۰۷:۱۹  

اضافه کردن نظر


کد امنیتی
تازه کردن

دسته بندی موضوعات شگفت

پر بازديد ترين مطالب شگفت

کاربرانی که ممکن است شما بشناسید

!هنوز وارد سایت نشده اید

جهت ارسال لینک ، مطالب و فیلم های شگفتتان ابتدا باید وارد سایت شوید

تبلیغات

بانر تبلیغاتی