ایده اولیه آیفون از کجا آمد؟

ایمیل پرینت PDF
Administrator
آیفون به عنوان یکی از بهترین هوشمند های حال حاضر دنیا توانسته است سود سرشاری را برای اپل رقم بزند. تا جایی که اکنون به عنوان سود آور ترین محصول اپل شناخته میشود. هرچند داستان رونمایی از این هوشمند در سال 2007 اکنون به یکی از داستان های مشهور بدل شده است، اما دانستن این نکته که ایده اولیه ساخت آن از کجا به ذهن استیو جابز آمده نیز در نوع خود جالب توجه است.

به گزارش «تابناک» یکی از مدیران سابق اپل و همکار و شریک استیو جابز با نام «جان اسکولی» در مصاحبه اخیر خود با نشریه «تک کرانچ» به موضوعات جالب توجهی اشاره کرده است که یکی از آنها مربوط به ایده ساخت آیفون میشود. وی میگوید که در سال 1984 جابز در حال رویا پردازی در خصوص دستگاهی به نام Mac Phone بوده است.

در واقع Mac Phone یک دستگاه از نوع دسکتاپ بوده است که دقیقا مشابه یک گوشی تلفن عمل میکرده اما نسخه از نرم افزار Mac بر روی آن نصب بوده است.

اسکولی در این باره میگوید که وی بعد از کمک به توسعه و ساخت پلتفرم نیوتن برای اپل، به خوبی درک کرده بود که دنیای بعدی دنیای موبایل است، اما استیو جابز در باره آنچه که Mac Phone باید به نظر آید دیدگاه پیشرو داشته است. بنا بر این از از اسکولی میخواد تا طرحی برای این موضوع ارائه کند.

ایده اولیه آیفون از کجا آمد؟

اسکولی میگوید: او (جابز) یک طراح نبود یک خیال پردازی خوبی داشت اما نمیتوانست تخیلات خود را طراحی کند. اما من در این کار توانا بودم چون در رشته طراحی تحصیل کرده بودم. در نتیجه جابز تخیل خود را برای من تشریح کرد و من آن را طراحی کردم.

کار طراحی شروع شد و استیو جابز در هر نمونه به اسکولی میگفت که از چه چیز طرح راضی است و از کدام قسمت ناراضی و به همین ترتیب اسکولی طرح را مطابق نیازهای جابز به پیش میبرد. گاهی صفحه نمایش باید بزرگتر میشد و گاهی کل طرح از ابتدا ریخته میشد.

اما سرنوشت Mac Phone این بود که هیچ گاه تولید نشد و از حد طرح خارج نشد، اما ایده اولیه آن سنگ بنایی شد برای یکی از مهم ترین محصولات اپل در چندین سال بعد. اسکولی در این باره میگوید: متاسفانه Mac Phone به اندازه آیفون خوب نبود.

«پیر کروو» که مهندس طراح است بر اساس آنچه اسکولی تشریح کرده رندری از ایده اولیه Mac Phone بدست داده است که به شکلی خارق العاده شبیه به آیفون است، اگر در سال 1984 تولید میشد.

اسکولی در این باب معتقد است: بهترین تعریف از یک نابغه کسی است که پیش از همه ما 20 سال آینده را به خوبی دیده و پیش بینی کند.

منبع: تابناک


 

اضافه کردن نظر


کد امنیتی
تازه کردن

دسته بندی موضوعات شگفت

پر بازديد ترين مطالب شگفت

کاربرانی که ممکن است شما بشناسید

!هنوز وارد سایت نشده اید

جهت ارسال لینک ، مطالب و فیلم های شگفتتان ابتدا باید وارد سایت شوید

تبلیغات

بانر تبلیغاتی