برخورد پلیسی با تبادل تصاویر مستهجن در آمریکا

ایمیل پرینت PDF
Administrator

آمریکا اخیرا قانونی را به تصویب رسانده که در صورت تبادل تصاویر مستهجن توسط دانش آموزان آمریکایی، آنها توسط پلیس دستگیر و از مدرسه اخراج می شوند.

سایت اینترنتی "اکسمینر"(examiner) از تصویب قانون جدیدی در ایالت کالیفرنیا خبرداد که تبادل تصاویر مستهجن موجب اخراجدانش آموزان آمریکایی می شود.

سایت مذکور همچنین از دستگیری دو نوجوان در مدارس کالیفرنیا را به جرم تبادل عکس مستهجن خبر داد.

نکته حائز اهمیت این است که، علی رغم لیبرالی بودن، عدم تقید به اخلاقیات و ، آزادی های عنان گسیخته جنسی در جامعه آمریکا؛ قوانین سختگیرانه ای برای جلوگیری از فساد در میان نوجوانان تصویب می شود و پلیس آمریکا به شکل سختگیرانه ای با مفاسد درون مدارس برخورد می کند و خانواده ها نیز به این امر معترض نیستند.

این گزارش می افزاید: سناي ايالت كاليفرنيا لايحه‌اي را تصويب كرده است مبني بر اينكه از اين پس" تبادل تصاوير مستهجن" جزو تخلفاتي است كه مي‌تواند اخراج دانش‌آموز متخلف از مدرسه را در پي داشته باشد.

لايحه فوق تبادل تصاوير مستهجن را در چارچوب ارسال يا دريافت تصاوير يا فيلم‌هاي مستهجن الكترونيكي تعريف مي‌كند. اين لايحه براي تاييد يا وتو بر روي ميز "جري براون" فرماندار كاليفرنيا قرار خواهد گرفت.

قانون كاليفرنيا به كليه مدارس در مناطق مختلف اين ايالت اجازه مي‌دهد تا دانش‌آموزان را در صورتي تنبيه كند كه چنين تخلفاتي 1) در داخل مدرسه؛ 2) در حال وارد يا خارج شدن از مدرسه؛ 3) در زمان صرف ناهار يا 4) در زمان انجام فعاليتهاي مرتبط با مدرسه رخ داده باشند.

این گزارش در توضیح این قانون افزود: باوجوديكه احتمالاً اين قانون چندان مورد استقبال نوجوانان قرار نخواهد گرفت، اما تصويب آن به مراتب بهتر از پيگرد قانوني دانش‌آموزان به جرم هرزگي كودكان خواهد بود كه تا به حال مرسوم بوده است. لازم به ذكر است كه روز سه‌شنبه دو نوجوان به جرم رد و بدل كردن عكس بالاتنه عريان يك زن در ايالت فلوريدا دستگير شدند.

منبع: مشرق


 

اضافه کردن نظر


کد امنیتی
تازه کردن

دسته بندی موضوعات شگفت

کاربرانی که ممکن است شما بشناسید

!هنوز وارد سایت نشده اید

جهت ارسال لینک ، مطالب و فیلم های شگفتتان ابتدا باید وارد سایت شوید

تبلیغات

بانر تبلیغاتی