دفاع نقاش سرشناس اسپانیایی از حجاب

ایمیل پرینت PDF
Administrator

«لیتا کاپیلوت» نقاش سرشناس اسپانیایی در جدید ترین نمایشگاه خود، تعدادی تابلو که در آن زنان حجاب بر سر دارند را به نمایش گذاشت.

هدف او از این کار دفاع از حق زنان مسلمان در اروپا برای پوشش حجاب بوده است. وی حجاب را در چارچوب "آزادی های دینی" دانسته از همین رو به زنان مسلمان این حق را می دهد که از هر نوع پوششی که تمایل دارند در کشورهای اروپایی استفاده کنند.

گفتنی است «لیتا کاپیلوت» از تاریخ پنجم تا 30 ماه جاری میلادی نیز نمایشگاهی از تابلوهای خود را در شهر دبی در کشور امارات متحده عربی برپا کرده است.

قابل ذکر است «لیتا کاپیلوت» متولد 1961 است و از سنین کودکی والدین خود را از دست داد و یتیم شد. او سال ها کودک خیابانی بوده و در محله های اعیان نشین در شهر "بارسلونا" زندگی می کرد.

وی طی اظهاراتی درباره نقاشی های جدید خود گفت: من مطالعاتی در مورد زنان شرقی داشته ام. به اعتقاد بنده آنان حق دارند از هرگونه پوششی که مایلند استفاده کنند، حتی حجاب. کسی نباید آنان را منع کند زیرا مخالفت با آنان مخالفت با "آزادی دینی" است.

او در ادامه افزود: یکی از دلایلی که به کشیدن این نقاشی های روی آوردم، مخالفت برخی کشورهای اروپایی با "حجاب" بوده از همین رو پس از اینکه ساعات های طولانی با برخی زنان مسلمان در مورد علت پوشیدن حجاب صحبت کردم و نظر آنان را منطقی دیدم، تصمیم گرفتم چنین نقاشی هایی را ترسیم کنم.

 

منبع: مشرق


 

اضافه کردن نظر


کد امنیتی
تازه کردن

دسته بندی موضوعات شگفت

پر بازديد ترين مطالب شگفت

کاربرانی که ممکن است شما بشناسید

!هنوز وارد سایت نشده اید

جهت ارسال لینک ، مطالب و فیلم های شگفتتان ابتدا باید وارد سایت شوید

تبلیغات

بانر تبلیغاتی