دیوار چین فرهنگی

ایمیل پرینت PDF
Administrator

دیوار چین که یکی از هفت اعجاز جهان شمرده می شود ، در جهان به لحاظ زمان ساخت طولانی ترین و بزرگترین مهندسی تدافعی نظامی در قدیم است . تاریخ ساخت دیوار چین به قرن پنجم تا هشتم قبل از میلاد باز می‌گردد. در تاریخ دو هزار و اندی ساله چین، حکمرانان دوران مختلف به ساخت دیوار چین پرداختند. تا اینکه طول دیوار به ۵۰ هزار کیلومتر رسید. این میزان معادل گردش به دور کره زمین است.

چینی های قدیم برای این که از شر حمله دشمنان در امان باشند دیوار بزرگ چین را ساختند؛ اما در صد سال اول ساخت دیوار، سه بار دشمنانشان بدان نفوذ کرده و با چینی ها جنگیدند. دشمنان از دیوار بالا نرفتند بلکه به دربان ها رشوه داده و از آنها گذشتند. چینی ها به ساخت بنای سد استوار پرداختند اما برای ساخت نگهبانهایش کاری نکردند، غافل از اینکه نیروی انسانی مهم ترین مسئله است.


یکی از شرق شناسان می گوید: برای انهدام یک تمدن، سه چیز را باید منهدم کرد:
1)خانواده
2)نظام آموزشی
3) الگوها و اسوه¬ها
برای اولی منزلت مادر به عنوان مربی کودکان را متزلزل کن تا مادر از این¬که مربی کودکان خویش باشد خجالت بکشد.
برای دومی از منزلت معلم بکاه و در جامعه او را بی ارزش کن. برای سومی منزلت علما و دانشمندان را هدف قرار ده تا کسی آنها را الگوی خویش قرار ندهد. پس بیاییم برای داشتن جامعه آباد و متمدن بنیان خانواده را مستحکم کنیم و آگاهی بخشی به مادران، تکریم مقام معلمان و دانشگاهیان و علما را جدی بگیریم.


آخرین به روز رسانی در چهارشنبه ، ۱۹ آذر ۱۳۹۳ ، ۰۸:۵۳  

اضافه کردن نظر


کد امنیتی
تازه کردن

دسته بندی موضوعات شگفت

کاربرانی که ممکن است شما بشناسید

!هنوز وارد سایت نشده اید

جهت ارسال لینک ، مطالب و فیلم های شگفتتان ابتدا باید وارد سایت شوید

تبلیغات

بانر تبلیغاتی