پیش‌نویس قطعنامه ضد جاسوسی آمریکا در سازمان ملل

ایمیل پرینت PDF
Administrator
آلمان و برزیل ‌پیش‌نویس قطعنامه‌ای را در محکومیت جاسوسی‌های آمریکا به سازمان ملل متحد ارائه دادند.
 
در این پیش‌نویس که روز جمعه به سازمان ملل ارائه شد، بر لزوم حفظ حریم خصوصی افراد تأکید شده است. در این درخواست بدون اشاره به نام هیچ کشوری، تعدادی از جاسوسی‌های آمریکا در جهان ذکر شده است. 

همچنین در این پیش‌نویس تأکید شده همان حقوقی که مردم در دنیای خارج از اینترنت دارند، باید در فضای اینترنت نیز داشته باشند، بویژه باید از حق حریم خصوصی از جمله در زمینه نظارت بر ارتباطات و تماس‌ها، برخوردار باشند. 

در این درخواست از اعضای سازمان ملل خواسته شده تا به چنین بی‌قانونی‌هایی پایان دهند و از انجام اقدامات مشابه جلوگیری کنند. 

در حال حاضر در اعلامیه جهانی حقوق بشر و میثاق بین‌المللی حقوق مدنی و سیاسی، بر حق حریم خصوصی تصریح شده است. 

این اقدام «آنگلا مرکل» صدراعظم آلمان و «دیلما روسف» رئیس‌جمهوری برزیل در حالی صورت گرفته است که هر دو، مورد جاسوسی گسترده سازمان آژانس امنیت ملی آمریکا قرار گرفته‌اند. 

مرکل از آمریکا خواسته است که تا پایان سال ۲۰۱۳ با آلمان و فرانسه توافقنامه ضدجاسوسی امضا کند. صدراعظم آلمان تأکید کرده است که جاسوسی علیه برلین و پاریس که نزدیک‌ترین متحدان آمریکا محسوب می‌شوند، باید متوقف شود. 

همچنین روسف در ماه گذشته در سخنرانی در مجمع عمومی سازمان ملل خواستار وضع مقررات بین‌المللی برای اطلاعات خصوصی و محدود کردن برنامه‌های جاسوسی که اینترنت را هدف قرار می‌دهد، شد. 
 
 
منبع:برنا 
 
 

 

اضافه کردن نظر


کد امنیتی
تازه کردن

دسته بندی موضوعات شگفت

کاربرانی که ممکن است شما بشناسید

!هنوز وارد سایت نشده اید

جهت ارسال لینک ، مطالب و فیلم های شگفتتان ابتدا باید وارد سایت شوید

تبلیغات

بانر تبلیغاتی