مهندس زبل 2 میلیون فیس‌بوکی را سرکار گذاشت

ایمیل پرینت PDF
Administrator
یک مهندس نرم افزار که به دروغ مدعی برنده شدن یک بلیط بازی پاوربال در آمریکا شده بود توانست دو میلیون کاربر فیس‌بوک را سر کار بگذارد.

 وی که عکسی از خود به همراه این بلیط گرفته بود از کاربران فیس‌بوک خواسته بود تا عکس را به اشتراک بگذارند.

وی به افرادی که این کار را بکنند وعده داده بود به طور تصادفی یکی از آن‌ها را انتخاب کرده و یک میلیون دلار جایزه به این فرد اعطا خواهد کرد.

این وعده دروغ نولان دانیلز باعث شد تا بیش از 2 میلیون کاربر فیس‌بوک فریب بخورند و عکس او را در نمایه‌های کاربری خود به اشتراک بگذارند.

این مهندس نرم‌افزار با نام واقعی و کامل "Nolan Ryan Daniels" یکی از موسسان شرکت نرم‌افزاری "N2 Technologies" در آریزونا است که خدمات نرم‌افزاری متنوعی به شرکت‌های پزشکی ارائه می‌دهد.

آنچه که در این میان باعث تعجب و حیرت کارشناسان شده، فریب خوردن میلیون‌ها کاربر فیس‌بوک به چنین شیوه‌هایی است که نشان می‌دهد آنان توجه چندانی به مسائل امنیتی ندارند و به راحتی می‌توان آن‌ها را با وعده اعطای پول به کارهای مختلفی وادار کرد که این مهم به سرقت اطلاعات شخصی‌شان منجر می‌شود.

به عنوان مثال آلوده‌ بودن این عکس به کدهای مخرب یا تروجان می‌توانست مشکلات جدی برای دو میلیون نفری که آن را به اشتراک گذاشته بودند ایجاد کند.


 

اضافه کردن نظر


کد امنیتی
تازه کردن

دسته بندی موضوعات شگفت

کاربرانی که ممکن است شما بشناسید

!هنوز وارد سایت نشده اید

جهت ارسال لینک ، مطالب و فیلم های شگفتتان ابتدا باید وارد سایت شوید

تبلیغات

بانر تبلیغاتی