وقتی بیل گیتس به یاد استیو جابز، بغض اش ترکید

ایمیل پرینت PDF
Administrator
ما با هم بزرگ شدیم، ما رقیب شدیم، اما محصولات بزرگی ساختیم، قبل از فوت اش به ملاقات او رفتم، دلداری اش دادم.ما دو دوست خوب بودیم.'
این جملات بغض آلود را بیل گیتس، در مصاحبه دو روز قبلش با برنامه  60 minutes  شبکه سی بی اس درباره رفیق شفیق مرحوم اش، استیو جابز بر زبان راند، تا جایی که اشک خود و چارلی رز مجری برنامه را درآورد.
مصاحبه احساسی و عاطفی بیل گیتس، درباره روابط اش با استیو جابز از زمان کودکی تا زمان مرگ بود.
بیل چند روز قبل از مرگ استیو جابز در اکتبر 2011 به سراغ اش رفته بود، شاید برای حلالیت و شاید هم ...
موضوع مصاحبه نیز با همین حادثه شروع شد و بیل در مورد آخرین کانورسیشن خود با استیو حرف زد.
بیل گیتس 58 ساله به یاد چارلی رز انداخت که چگونه آنها "سیلیکون ولی" را طی دوستی و رقابت کاری 35 ساله با هم شکل دادند.
 
بیل گیتس در مصاحبه با سی بی اس هنگام صحبت درباره استیو جابز بغض اش ترکید
 
 
بیل: "استیو قایق تفریحی که روی طراحی آن کار می کرد را به من نشان داد و شور و اشتیاق خود برای سوار شدن بر آنرا نشان داد و ما هر دو، می دانستیم که این آرزو شاید عملی نشود و نشد" "ما در مورد آنچه در دنیا یاد گرفتیم، گفتیم درباره خانواده ای که درست کردیم و تشکیل دادیم و درباره همه چیز حرف زدیم! "
او سودازده نبود که بگوید من jipped شده ام (من باخته ام)، بلکه نگاه او به جلو و آینده بود حتی لحظه مرگ و به این می اندیشید که چرا ما آموزش را با تکنولوژی آن طور که باید و شاید، توسعه نداده ایم! و دنبال این بود که به جلو ببرد.
 
حضور استیو جابز و بیل گیتس کنار هم در کنفرانس All Things Digital در سال 2007
 
 
بیل از این گفت که چگونه آنها به عنوان مالک دو کمپانی بزرگ و ثروتمند با تکنولوژی، روابط عمومی را تغییر دادند.
بیل گیتس توضیح داد که ما هر دو با هم بزرگ شدیم، ما در یک سال به دنیا آمدیم (استیو 24 فوریه 1955 و من 28 اکتبر 1955) و هر دو خوش بین بودیم و کمپانی های بزرگی ساختیم.
و به هر چیزی که فکر می کردیم، آنرا می ساختیم و چیزهای جدید یاد می گرفتیم. ما به همه چیزهایی که می خواستیم دست یافتیم البته در حالتی رقابتی! اما همیشه احترام همدیگر را نگه داشتیم و ارتباطات خود را از دست ندادیم، حتی زماین که او در بستر بیماری بود.
 
هر دو پیش تر در برنامه 60 دقیقه CBS حاضر شده بودند. استیو در 1996 و بیل گیتس در 1995
 
 
دوستی پیچیده آنها در طول مصاحبه معلوم شد و احترام بیل گیتس به استیو!
بیل در این مصاحبه از استعداد جابز برای طراحی تبلت آی پد و شکست مایکروسافت در این زمینه پرده برداشت. بیل یادآور شد که مایکروسافت قبل از اپل سراغ تبلت رفت اما استیو قطعات را طوری کنار هم قرار داد که موفقیت را از آن خود کرد.
بیل گیتس و استیو جابز هر دو همیشه به عنوان رقیب هم شناخته می شدند و همین رقابت عامل تجربیات مشترک و دوستی عمیق و قابل احترام بین آنها شده بود.
 
قایق تفریحی که استیو از آن برای بیل گیتس گفت اما مرگ اجازه نداد که سوارش شود.
 
 
از نامه ای هم که جابز از بیل گیتس در بستر مرگ خود نگه داشته بود و بعد از مرگ او پیدا شد، می توان عمق احساسات این دو را به یکدیگر فهمید. در نامه آمده است که از مرگ گریزی نیست و استیو باید بداند که کارهای بزرگی در دنیا انجام داده و به تکنولوژی خدمت فراوان کرده و این افتخار بزرگی است.
بعد از مرگ استیو جابز و انتشار برخی سخنان بیل گیتس علیه استیو و اینکه بیل استاده دور ریختن و پاره پاره کردن ایده ها است، بیل گیتس ضمن تکذیب این گونه اظهارات دست به ستایش استیو جابز زد.
تلگراف به نقل از بیل گیتس نوشت: استیو مقدارزیادی از عمرش را در رقابت و جنگیدن با من گذراند!
اما بیل گیتس صادقانه گفت استیو جابز نابغه بی بدیلی است که در حوزه ام، به من کمک کرد و ما از یکدیگر لذت می بردیم.
 
معرفی محصول جدید اپل توسط استیو جابز با پس زمینه ویدئویی از بیل گیتس در سال 1997
 
شاید رقابت سرسختانه آن دو تا یک دهه پیش، زیاد بود اما بعد از سال 2007 و رفتن بیل گیتس از مایکروسافت و تاسیس خیریه بیل اند ملیندا، و موفقیتهای اپل، آن دو دوباره به هم بیشتر نزدیک شدند. آن دو با هم کاری را در امور خیریه انجام دادند و بعد قبل از مرگ استیو، بیل به ملاقات استیو آمد و ساعتها با هم از گذشته و آینده حرف زدند.
بیل گیتس بعد از این دیدار، نامه ای به استیو نوشت و گفت که او مرد بزرگی است و کارهای بزرگی انجام داده است. درباره بچه هایش نوشت و ...
تلگراف بعدا نوشت این نامه آشتی جویانه نبوده است! خود بیل گیتس هم در نامه آورده که ما با هم دشمن نبودیم که حالا آشتی کنیم و تاکید کرد که رقابت ما دو نفر، رقابتی مثبت بوده است. و البته در نامه کلمه ای که نشان از معذرت خواهی یا ... باشد، دیده نشد.
و بعد از مرگش، بیل گیتس گفت: جهان به ندرت کسی مانند استیو را که تاثیر عمیقی بر تکنولوژی گذاشته، دیده است و اثرات وی برای چند نسل بعدی قابل لمس خواهد بود که واقعا وی چه مرد بزرگی بوده است و من دلم برای استیو فوق العاده تنگ خواهد شد...
 
گل ها و سیب های گاز زده به یاد مرد بزرگ آی تی - استیو جابز - جلوی خانه اش، در 6 اکتبر 2011 در پالو آلتوی کالیفرنیا
 

 

اضافه کردن نظر


کد امنیتی
تازه کردن

دسته بندی موضوعات شگفت

ديگر سايتهاکاربرانی که ممکن است شما بشناسید

!هنوز وارد سایت نشده اید

جهت ارسال لینک ، مطالب و فیلم های شگفتتان ابتدا باید وارد سایت شوید

تبلیغات

بانر تبلیغاتی