واکنش گاردین به انتخاب مهندس قاسمی به سمت وزیر نفت؛

ایمیل پرینت PDF
Administrator
روزنامه انگلیسی گاردین: «با رسیدن ریاست اوپک به یک سپاهی، اکنون یک فرصت عالی برای سپاه پاسداران فراهم آمده است تا نفوذ خود را در بین سازمان های بین المللی افزایش دهد».
به گزارش جام نیوز، روزنامه انگلیسی گاردین امروز 4 آگوست (13 مرداد) در واکنش به رای اعتماد روز گذشته نمایندگان مجلس شورای اسلامی به مهندس رستم قاسمی فرمانده قرارگاه خاتم الانبیاء سپاه پاسداران انقلاب اسلامی ایران نوشت: «رستم قاسمی هم به جمع اعضای کابینه دولت احمدی نژاد پیوست و به عنوان وزیر نفت ایران به ریاست سازمان جهانی نفت اوپک رسید.
گاردین تاکید کرد:« این مقام سپاه ایران که مورد تحریم های بین المللی قرار گرفته است اکنون رئیس اوپک خواهد شد».
گاردین افزود:«قاسمی، فرمانده پایگاه خاتم الانبیاء بعد از رای اعتماد نمایندگان مجلس ایران، در حالی به جمع کابینه دولت احمدی نژاد پیوست، که دارایی های او[!] توسط خزانه دارای آمریکا و قدرت های غربی در لیست سیاه قرار گرفته است».

این روزنامه در ادامه می نویسد: «رسانه های ایران رای بالای مجلس به آقای قاسمی را، واکنش مجلس ایران به تحریم های بین المللی قلمداد کردند».

روزنامه انگلیسی گاردین در ادامه با اشاره به سخنان روز گذشته علی مطهری که در مخالفت با ریاست سردار قاسمی مدعی شد: "امام خمینی(ره) مخالف حضور نیروهای سپاهی و نظامی در عرصه‌ مسئولیت‌های دولتی و اجرایی بوده‌اند" نوشت: «در بحث های صورت گرفته بر سر وزرای پیشنهادی، علی مطهری که از اعضای اصولگرایان بارز مجلس به شمار می رود و پیشتر رئیس جمهور را تهدید به استیضاح کرده بود، بر عدم دخالت سپاه، در مسایل سیاسی ایران تاکید کرد».

گاردین در پایان تاکید کرد: «با رسیدن ریاست اوپک به یک سپاهی، اکنون یک فرصت عالی برای سپاه پاسداران فراهم آمده است تا نفوذ خود را در بین سازمان های بین المللی افزایش دهد».
 

 

 

    

انتها

 

اضافه کردن نظر


کد امنیتی
تازه کردن

دسته بندی موضوعات شگفت

پر بازديد ترين مطالب شگفت

کاربرانی که ممکن است شما بشناسید

!هنوز وارد سایت نشده اید

جهت ارسال لینک ، مطالب و فیلم های شگفتتان ابتدا باید وارد سایت شوید

تبلیغات

بانر تبلیغاتی