بازتاب انهدام شبكه جاسوسی سيا در رسانه‌های خارجی

ایمیل پرینت PDF
Administrator
روزنامه آمريكايي لس آنجلس تايمز نيز در گزارشي با اشاره به دستگيري عوامل جاسوسي وابسته به سيا در ايران تاكيد كرد: واشنگتن و هم‎پيمانان آن سالهاست به دنبال جمع آوري اطلاعات بيشتر درباره برنامه انرژي هسته‌اي و تحقيقاتي ايران بوده‌اند.
وزارت اطلاعات ديروز شنبه با صدور اطلاعيه مهمي اعلام كرد: با عنايت الهي و در پي اقدامات گسترده‌ اطلاعاتي و ضداطلاعاتي سربازان گمنام امام زمان عجّل الله تعالي فرجه الشريف در داخل و خارج از كشور، شبكه‌ پيچيده‌ جاسوسي و خرابكاري وابسته به سازمان جاسوسي آمريكا شناسايي و متلاشي شد. 

خبرگزاري فرانسه نيز در گزارشي تاكيد كرد ايران 30 جاسوس آمريكايي را دستگير كرده است.

شبكه خبري الجزيره نيز در پايگاه اينترنتي خود تاكيد كرد ايران شبكه جاسوسي سازمان جاسوسي آمريكا را متلاشي كرد.

اين شبكه خبري در ادامه به نقل از حيدر مصلحي وزير اطلاعات ايران افزود: شبكه‌اي از جاسوسان از طريق سفارتخانه‌هاي آمريكا در امارات عربي متحده، تركيه و مالزي هدايت و كنترل مي‌شدند.

روزنامه آمريكايي بوستون گلوب نيز در گزارشي به پوشش خبري دستگيري شبكه جاسوسي سيا در ايران پرداخت و نوشت ايران از فعاليت‌هاي شبكه جاسوسي آمريكا پرده برداشت.

يو اس اي تودي ديگر روزنامه آمريكايي بود كه به بازتاب خبر انهدام شبكه جاسوسي وابسته به سيا در ايران پرداخت.

بي بي سي رسانه دولتي انگليس نيز در پايگاه اينترنتي خود به دستگيري عوامل جاسوسي وابسته به سازمان سيا توسط وزارت اطلاعات ايران اشاره كرد و نوشت: تهران شبكه جاسوسي آمريكا را منهدم كرد.

با وجود آ‌نكه مقامات آمريكايي هنوز درباره اين خبر واكنشي نشان نداده‌اند اما رسانه‌‌هاي آمريكايي و در راس آنها شبكه خبري سي ان ان به بازتاب خبر فوق پرداخت و نوشت: ايران يك شبكه جاسوسي آمريكايي را متلاشي كرده است.
 

 

اضافه کردن نظر


کد امنیتی
تازه کردن

دسته بندی موضوعات شگفت

پر بازديد ترين مطالب شگفت

کاربرانی که ممکن است شما بشناسید

!هنوز وارد سایت نشده اید

جهت ارسال لینک ، مطالب و فیلم های شگفتتان ابتدا باید وارد سایت شوید

تبلیغات

بانر تبلیغاتی