جزئيات اصلاحات اساسنامه دانشگاه آزاد

ایمیل پرینت PDF
Administratorعضو شوراي عالي انقلاب فرهنگي گفت: شوراي عالي انقلاب فرهنگي اصلاحات لازم را بر روي اساسنامه دانشگاه آزاد اسلامي انجام داد و بزودي اين اساسنامه به امضاي رياست شوراي يعني رئيس جمهور مي رسد و پس از آن براي اجرا به دانشگاه آزاد ابلاغ خواهد شد.

منصور کبگانيان در گفت و گو با مهر افزود: با توجه به اينکه رئيس قوه قضائيه و برخي ديگر از مسئولين نيز در جلسه شب گذشته شورا حضور داشتند، اين اصلاحات به تأييد رسيد و ديگر نيازي نيست که اصلاحات به تأييد نهاد ديگري برسد.

عضو شوراي عالي انقلاب فرهنگي گفت: اين اصلاحات به دو دليل انجام شد يکي به اين دليل که دانشگاه متعلق به... اشخاص نيست و ديگر اينکه دولتي نيست از اين رو شوراي عالي انقلاب فرهنگ نسبت به اصلاح اساسنامه اقدام کرد و بر اين اساس تعداد افرادي که براي عضويت در هيئت امناي دانشگاه آزاد در نظر گرفته بود را به 3 نفر تقليل داد.

وي با ذکر دلايلي براي کم شدن تعداد افراد پيشنهادي شورا براي عضويت در هيئت امناي دانشگاه آزاد به مهر گفت: شوراي عالي انقلاب فرهنگي براي رفع اين شائبه که با وجود معرفي 5 نفر عضو هيئت امنا از طرف شورا ترکيب هيئت امنا به دولتي شدن نزديک تر مي شود تعداد افراد را 3 نفر انتخاب کرد.

کبگانيان در پاسخ به اين پرسش که آيا اين 3 نفر که از طرف شوراي عالي انقلاب فرهنگي مشخص مي شوند از ميان افرادي هستند که پيش از اين از سوي شورا معرفي شده بودند يا افراد جديدي خواهند بود ، گفت: مشخص نيست و امکان دارد از ميان همان افراد باشند و ممکن است نباشند البته افرادي مانند وزير علوم، بهداشت، رئيس جهاد دانشگاهي و رئيس نهاد نمايندگي مقام معظم رهبري در دانشگاهها از اعضاي حقوقي هيئت امنا هستند و اين افراد تغيير نمي کنند.

وي اظهار داشت: بر اساس اصلاحات صورت گرفته 3 عضو هيئت امنايي که از طرف هيئت موسس دانشگاه معرفي مي شوند نيز بايد به تأييد شوراي عالي انقلاب فرهنگي برسند.

عضو شوراي عالي انقلاب فرهنگي گفت: البته شوراي عالي انقلاب فرهنگي نيز بايد اعضايي را که معرفي مي کند داراي رتبه علمي بالاتر از دانشياري باشند.


 

اضافه کردن نظر


کد امنیتی
تازه کردن

دسته بندی موضوعات شگفت

پر بازديد ترين مطالب شگفت

کاربرانی که ممکن است شما بشناسید

!هنوز وارد سایت نشده اید

جهت ارسال لینک ، مطالب و فیلم های شگفتتان ابتدا باید وارد سایت شوید

تبلیغات

بانر تبلیغاتی