مبدا سنجش تاريخ و جغرافيا

ایمیل پرینت PDF
Administratorوقتي خبر رونمايي از نقشه با نصف‌النهار مبدا مكه را شنيدم بسيار خوشحال و صد البته هيجان‌زده شدم. اتفاق خيلي مهمي افتاده بود. زمان جهان بايد با مكه سنجيده مي‌شد. انتظار داشتم تا روزها و هفته‌ها مساله اولي باشد كه بهش پرداخته مي‌شود. فكر مي‌كردم هزاران مطلب از زواياي مختلف به اين اتفاق خواهند پرداخت.

 از زاويه فرهنگي، تاثيرات اقتصادي، مسائل سياسي و بين‌المللي، مذهبي، اجتماعي و اهميت تاريخي ماجرا و انتظار داشتم هر روز يك جايي اعلام كند برنامه‌هايش را با اين قضيه هماهنگ كرده است. مثلا يك روز شركت هواپيمايي اعلام كند اين گونه كرده است و يك بار پر... س‌تي‌وي و المنار ولي راستش خيلي تاسف خوردم كه اهميت اين ماجرا فهميده نشده است.

اهميت ماجرا اين نيست كه خط طولي مكه با خط مغناطيسي زمين منطبق است. ماجرا تعيين مبدا سنجش جغرافيا و مكان‌ها نسبت به مقدس‌ترين مكان روي زمين است. ماجرا يادآوري به بشر است براي سنجش خود با حقيقت عالم.

اين اتفاقي است كه بايد در ساحتي ديگر نيز روي دهد و آن تاريخ است. تاريخ را بايد از نو نگاشت. بس است پرداختن به تاريخ طاغوتيان و جنايتكاران و ستمگران جهان. تاريخ بشر را بايد بر اساس سير حقيقت در جهان نوشت.

حقيقت حركت تاريخ بر محوريت انبيا، ائمه و اولياء الله و جامعه مومنان شكل گرفته است كه اگر اينان نبودند، هستي آيا وجود مي‌داشت و تاريخ اگر مي‌خواهد عبرت‌آموز باشد، بايد آيينه‌اي تمام نما بر اين حقيقت تاريخ باشد. نه بر روند سيطره نفسانيت بشر.

بايد تاريخ را بازنويسي كنيم. اگر ده‌ها سال و ميليون‌ها پول بخواهد. بايد حقيقت تاريخ را نمايش دهيم. بايد كتاب‌هاي درسي‌مان را تغيير دهيم. چه آنچه مي‌آموزيم به كودكانمان جز تغيير ارزش‌ها به سمت نفسانيت، طاغوت و ستمكاران نيست.

وبلاگ ايليا


 

اضافه کردن نظر


کد امنیتی
تازه کردن

دسته بندی موضوعات شگفت

کاربرانی که ممکن است شما بشناسید

!هنوز وارد سایت نشده اید

جهت ارسال لینک ، مطالب و فیلم های شگفتتان ابتدا باید وارد سایت شوید

تبلیغات

بانر تبلیغاتی