تلويزيون‌هاي 10 سال آينده چه ويژگي‌هايي دارند؟

ایمیل پرینت PDF
کاربرد کامپیوتر

تلويزيون‌هاي صفحه تخت نسل آينده صفحات بسيار بزرگ و شيشه‌اي هستند كه مي‌توانند همزمان با پخش تصاوير تلويزيوني، خدمات مختلفي از جمله اطلاعات هواشناسي، تقويم، دسترسي به اينترنت را در اختيار كاربر قرار دهند.

رقابت تنگاتنگي بين سازندگان تلويزيون در جريان است و هر شركت تلاش مي‌كند با افزودن كارايي هاي جديد و تغيير در ابعاد محصولات خود، مشتريان بيشتري جلب كند.

در اين بين تنها حذف قاب تلويزيون، افزايش اينچ يا هوشمند كردن دستگاه نمي‌تواند جوابگوي نيازهاي مردم در دهه هاي آينده باشد.

به گفته محققان، تلويزيون هاي هوشمند و صفحه تخت طي پنج تا 10 سال آينده با تحولات چشمگيري مواجه خواهند شد كه مي‌توان نمونه‌اي از اين دستاورد را در محصول Surfaces شركت NDS مشاهده كرد.

نمونه اوليه اين تلويزيون صفحه تخت از شش پنل OLED در ابعاد 3.6 در 1.4 متر طراحي شده است؛ اين پنل‌ها بر خلاف صفحات LCD به نور مكمل نياز ندارد.

پنل‌هاي OLED در ابعاد شش تا هشت اينچ بنا به نياز كاربر و فضاي اتاق كنار هم قرار مي گيرند و يك صفحه نمايش بزرگ را شكل مي‌دهند.

در اين سيستم كاربر مي‌تواند تلويزيون را بسته به فضاي در اختيار و يا نياز موجود، در اندازه و شكل دلخواه طراحي كند و همه صفحه نمايش مخصوص پخش تصاوير تلويزيوني نيست. كاربر مي‌تواند همزمان با ديدن تلويزيون، اطلاعات ديگري مانند تقويم روزانه، ساعت يا تصوير دوربين‌هاي امنيتي را مشاهد كند.

روشن بودن تلويزيون در اين ابعاد هزينه برق سنگيني خواهد داشت، به همين دليل صفحه نمايش بصورت شفاف طراحي شده است تا در زمان خاموش بودن، تصوير پشت سر يا پس زمينه ديوار نشان داده شود.

 

منبع: ایسنا

 

 

 

 


مطالب مرتبط


 


ویدئوهای مرتبط

 

اضافه کردن نظر


کد امنیتی
تازه کردن

دسته بندی موضوعات شگفت

پر بازديد ترين مطالب شگفت

کاربرانی که ممکن است شما بشناسید

!هنوز وارد سایت نشده اید

جهت ارسال لینک ، مطالب و فیلم های شگفتتان ابتدا باید وارد سایت شوید

تبلیغات

بانر تبلیغاتی